iCloud’da Yedeklenen Fotoğraflar ve Videolar Nasıl Silinir?

  • Adilweb
  • Teknoloji
  • 06.06.2021
  • 180 Görüntülenme

Bulut teknolojisi son dönemde geldiği nokta itibariyle internet ve akıllı cihaz kullanıcılarının pek çok konu da sıra dışı avantajlar elde etmesine aracılık etti. Buna karşın bulut teknolojisiyle birlikte en çok tartışılan durumlardan biri de mahremiyet ve gizlilik esasları olarak ortaya çıktı. Bu bağlamda iCloud hesapları da dahil olmak üzere bulut teknolojisinde veri yedekleyen tüm kullanıcıların fotoğraf ve video silme işlemlerini nasıl yapacakları merak edilmektedir. iCloud dan fotoğraf silme işlemleri kapsamında her bir kullanıcıların arzu etmesi durumunda yedeklenen fotoğraf ya da videoları son derece basit birkaç adımı takip ederek tamamen ve kalıcı olarak silmeleri mümkündür.

iCloud’da Fotoğraf ve Videolar Kalıcı Olarak mı Silinir?

Pek çok iOS kullanıcısı tarafından iCloud fotoğraf arşivi silme işlemleri kapsamında en çok merak edilen durumların başında silinen arşivlerin tamamen ve kalıcı olarak mı yok edildiği gelmektedir. Belirtilecek olan silme işlemlerinin tamamlanmasıyla birlikte silinen fotoğraf ve videoların tamamı 30 gün süreyle güvence altındadır.

Dolayısıyla kullanıcıların arzu etmeleri halinde silme işlemini tamamladıkları günden itibaren 30 gün boyunca dosyalara ulaşma şansı bulunur. Bu kapsamda iCloud dan silinen fotoğrafları geri getirmek isteyenlerin 30 gün içerisinde bu işlemleri tamamlaması gerekir.

Adım Adım İCloud’da Fotoğraf ve Video Silme

Yedeklenen tüm dosyaların silinmesine karar verildiyse iOS cihazlar aracılığıyla iCloud’dan arzu edilen tüm video ve fotoğrafların silinmesi birkaç adımdan oluşmaktadır. Son derece basit bir biçimde tamamlanabilecek iCloud dan fotoğraf silme süreci, adım adım şu şekilde yapılmalıdır:

  • iOS yazılımlı bir cihaz aracılığıyla iCloud hesabına giriş yapılmalıdır.
  • Silinmesi arzu edilen videolar ya da fotoğraflar giriş yapıldıktan sonra tespit edilmelidir.
  • Silinecek olan fotoğrafların üzerine “Çift Tıklama” yapılmalıdır.
  • Açılan düzenleme bölümünde “Çöp Kutusu” işareti bulunarak silme işlemi tamamlanmalıdır.

Bu sürecin tamamlanmasıyla birlikte iCloud dan fotoğraf silme işlemleri sonuçlanacaktır. Burada bilinmesi ve dikkat edilmesi gereken en temel noktada ise hesabın tanımlı olduğu tüm cihazlardan da işaretlenen fotoğraf ve videolar silineceğidir. Silme işlemlerinde bu durum gözetilmelidir.  

Adil Web

Adil Web

Yazılım konusunda bilgim dahilinde ihtiyaç duyan herkese destek vermek ve yazdığım scriptleri ücretsiz olarak dağıtmayı planlamaktayım.

Bu konuya Henüz Yorum yazılmamıştır.

Yorum Yazın

Adilweb

Kapatmak için Esc Basınız.