Online Mobil Türk Oyunları

  • Adilweb
  • Oyunlar
  • 10.06.2021
  • 310 Görüntülenme

Günümüzde mobil oyun geliştirme ve yazılım üretme konusunda öncü sayılabilecek niteliklere sahip olan Türk yazılımcılar, pek çok kimse tarafından bilinmiyor olsa da herkesin oynadığı bazı oyunların gelişim süreçlerini yüzde yüz oranında karşılamıştır. Dolayısıyla tamamen Türk yapımı mobil oyunlar statüsünde yer alan bu tarz oyunların haritalarında, oyun içi deneyiminde ya da benzeri niteliklerde pek çok Türk izine rastlamak mümkündür. Türk oyunları aynı zamanda sadece Türkiye’de değil global ölçekte de ilgi uyandıran bazı mobil oyunlara ev sahipliği yapmaktadır.

En İyi Online Mobil Türk Oyunları

Türk yapımı mobil oyunlar arasında, Türkiye’den tüm dünya oyun pazarına kadar şöhretini genişletmiş olan bazı mobil oyunlar şu şekilde sıralanabilir:

Kafa Topu

İlk sürümü son derece ilgi gören Kafa Topu, 2. Oyunuyla da yine tüm dünya genelinde oldukça güçlü bir konuma yerleşti. Türk yapımı mobil oyunlar arasında şüphesiz en büyük üne sahip olan oyunlar arasında olan Kafa Topu 2, global mobil oyun pazarında da oldukça etkili bir konuma yerleşmiştir.

Zula Mobile

Yine Türk yapımı mobil oyunlar arasında evrensel standartlarda ilgi gören Zula Mobile’ın Türk yazılımcılar tarafından geliştirildiği bazı kullanıcılar tarafından bilinmez. Yüzde yüz oranında Türk yapımı olan oyun, sunmuş olduğu yüksek düzeyde oyun içi deneyim ve grafik imkanlarıyla dünya genelinde yüksek düzeyde ilgi görmüştür.

Word OF Wonders

Dünya genelinde 100 milyondan fazla indirme sayısına sahip olarak Türk yapımı mobil oyunlar arasında en çok ilgi gören oyunların başında gelen World Of Wonders, kolaydan zora doğru giden benzersiz bir bulamaca ağı sunmaktadır. Oldukça güçlü bir oyun içi deneyim vadeden WOW, aynı zamanda Türkiye’den sıra dışı manzaralar da ev sahipliği yapmaktadır.

101 Okey Plus

Türk yapımı mobil oyunlardan olduğu hemen herkes tarafından bilinen ve günümüzde milyonlarca kullanıcının akıllı cihazında kendisine yer bulmuş olan 101 Okey Plus, sıra dışı bir etkileşim olanağını kullanıcılara vadeder. Milyonlarca kullanıcıya ev sahipliği yapan 101 Okey Plus, Türk yapımı mobil oyunlar 2021 kapsamında en çok ilgi gören mobil oyunlardandır.

 

Adil Web

Adil Web

Yazılım konusunda bilgim dahilinde ihtiyaç duyan herkese destek vermek ve yazdığım scriptleri ücretsiz olarak dağıtmayı planlamaktayım.

Bu konuya Henüz Yorum yazılmamıştır.

Yorum Yazın

Adilweb

Kapatmak için Esc Basınız.