Xbox Series X oyunları, FPS'lerini 4K'da ikiye katlayabilir

  • Adilweb
  • Oyunlar
  • 05.06.2021
  • 20 Görüntülenme

AMD, Xbox Series X'e daha fazla grafik geliştirme getiriyor | S, Nvidia'nın DLSS'sine rakip olarak konumlanmış bir yükseltme aracı olan FidelityFX Süper Çözünürlük (FSR) ile. AMD, FidelityFX araç kutusunun bir parçası olan FSR'yi bu hafta bir RX 6800 XT grafik kartında çalışan Godfall demosu ile gösterdi.

AMD'nin dahili testi (FSR herkesin eline geçtiğinde canlı testlerle karşılaştırılması gerekecek), Godfall'ın 4K'da ultra kalite etkinleştirilmiş olarak çalışmasıyla %59 FPS artışı gösterdi.

Bu FPS artışı, kalite ayarları listesinde aşağı indikçe artar: FSR ayrıca normal kalite, dengeli ve performans modunu da destekler, ikincisi için sonuçlar Godfall'un FPS'sini üçe katlar.

FSR, kağıt üzerinde, süper örnek oyunlar için makine öğrenimini kullanan ve artan donanım talepleri olmadan daha yüksek çözünürlüklerde veya daha yüksek kare hızlarında çalışmasına izin veren Nvidia DLSS ile karşılaştırılabilir. Zaten 4K'da oyun oynuyorsanız, DLSS size bir FPS artışı sağlayabilir ve 4K'ya rahatça ulaşamıyorsanız, bunu daha uygun hale getirebilir.

DLSS, yoğun oyunlarda daha belirgindir ve AMD'nin FSR'si, özellikle AI destekli olmayan farklı teknolojiler kullanırken, benzer hedeflere sahip görünmektedir.


 

Adil Web

Adil Web

Yazılım konusunda bilgim dahilinde ihtiyaç duyan herkese destek vermek ve yazdığım scriptleri ücretsiz olarak dağıtmayı planlamaktayım.

Bu konuya Henüz Yorum yazılmamıştır.

Yorum Yazın

Adilweb

Kapatmak için Esc Basınız.